ÚHOŠŤ - archeologická přednáška v terénu

18. června 2012 v 23:48 |  ARCHEOklub 1 (2012)
ARCHEOklub Kadaň zve všechny milovníky historie a prehistorie na netradiční přednášky v terénu. Čeká nás výstup na tajuplnou stolovou horu Úhošť, která odedávna přitahovala badatele a dobrodruhy. Již August Sedláček se pokusil v roce 1884 spojit toto místo se známými slovanskými hradišti Canburg a Wogastisburg.
Start je v sobotu 23. června v 9.00 od Františkánského kláštera (popř. 9.45 v Pokuticích), předpokládaný návrat je mezi 13 a 14h. Protože s námi půjde i dost dětí počítejte spíš s delší variantou (pití, něco k snědku s sebou a dost sil).
Pro dospělé je připraveno několik zajímavých přednášek. Hlavním hostem je PhDr. Zdeněk Smrž z Ústavu archeologické památkové péče v Mostě, který je autorem zjišťovacích výzkumů z konce 70. let 20. století. Pro děti zas kvíz, soutěže či hledání pokladu.
Pokud by nevyšlo počasí (silný déšť, sněhová bouře apod.) přednáška se bude konat v refektáři Františkánského kláštera, kde budeme mít příležitost shlédnout mezi prvními netradiční letecké snímky, které pomáhají archeologům najít již dříve zaniklé památky. Autorem fotografií je právě dr. Smrž z mosteckého archeologického ústavu.
Těšíme se na setkání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama